İstiklal Marşı,istiklale imanın mısralara yansımasıdır.

İstiklal Marşı,istiklale imanın mısralara yansımasıdır.

Cihanbeyli’de Akşam Sohbetleri

Cihanbeyli’de Akşam Sohbetleri

280 bin yeni mezun maaşına 702 lira destek

280 bin yeni mezun maaşına 702 lira destek

Karşılıksız çekler için yapılan ödeme miktarı artırıldı

Karşılıksız çekler için yapılan ödeme miktarı artırıldı

Konya’da kar yağışı bekleniyor

Konya’da kar yağışı bekleniyor

Esnaf rahat nefes alacak
  • cihanbeyli expres cihanbeyli expres
  • info@cihanbeyliexpres.com
  • 14 Ocak 2017 - 11:43:46

KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan gazetemizi ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutladı. Gazetemizin sahibi Yusuf Gürbüz ve Yazı İşleri Müdürü dursun Seyisle bir araya gelen Karamercan, çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, yeni yılın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Karamercan, Başbakan Binali Yıldırımla gerçekleştirdikleri görüşmeden sonra aldıkları Sicil affı sözünün kesinlikle çıkacağını ve küçük ölçekli esnafa gerekli yardımların yapılacağını söyledi.

SİCİL AFFI KESİN GELİYOR
Türkiye’de 12 Milyon vatandaşı ilgilendiren sicil affında sona gelindi. Son olarak Gümrük ve Ticaret Bakanını yaptığı açıklamadan sonra Sicil affının önümüzdeki günlerde resmiyete kavuşması bekleniyor. Sicil affının gelmesiyle beraber esnafın bir nebze olsun rahatlayacağını belirten Başkan Karamercan, “Başkan Binali Yıldırımla geçtiğimiz günlerde yaptığımız görüşmeden sonra Sicil affının kesinlikle geleceği müjdesini bize verdi. Sicil affıyla beraber esnaflarımız bir nebze olsun rahatlayacak. Esnaflarımızın ekonomik olarak biraz sıkıntılı olduğumuz bu süreçte elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sicil affından sonra esnaflarımız daha dikkatli ve bilinçli bir şekilde davranmasını öneriyoruz. Bu fırsatı iyi değerlendirmeleri ve ekonomimizi tırmanışa çekmemiz için yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

KOSGEB DESTEĞİNİ HERKES ALACAK
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığının (KOSGEB)küçük ölçekli işletmelere verdiği destek hakkında konuşan Karamercan, 2016 yılında Türkiye geneli 245 bin kişinin, Konya’da ise 9 bin kişinin KOSGEB’in imkanlarından faydalanmak için başvurduğunu söyledi. Yapılan başvurularda çok az esnafın desteği alabildiğini kaydeden Başkan Karamercan, sözlerini şöyle sürdürdü: “KOSGEB 2016 yılında faizsiz 50 bin lira kredi veriyordu. İlk 12 ay ödemesiz olmak kaydıyla toplamda 36 ay vadeli sıfır faizli kredi imkanından esnaflar yararlanmak için akın etti. Konya’dan 9 bin kişi başvurmasına rağmen sadece 400 esnafımız yararlanabildi. Başbakanla yaptığımız görüşmelerde bu sayısının daha çok artması için çalışmalar yapılacağını ve 2017 yılında şartların daha uygun bir hale getirileceğini söyledi. Bu kapsamda bizde çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Şartlarını yerine getiren herkes bu desteklerden yararlanabilecek. 2017 yılında kredi için başvuracak olan esnafın yüzde 70’inin bu destek faydalana bilmesi için çabalıyoruz.”

EKONOMİK SIKINTILAR GEÇİCİ
Konya esnafının daima vatanı ve milletinin yanında olduğuna dikkat çeken Başkan Karamercan, Konya esnafının Cumhurbaşkanının gönlünde ayrı bir yerinin olduğunu ifade etti. 2016 yılında ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini ama bütün olumsuzluklara rağmen ayakta kaldıklarını belirten Başkan Karamercan, “Ülkemiz 2016 yılında iki seçim atlattı. 15 Temmuz hain darbe girişimini atlattı. Konya’da küçük esnaf ve sanatkarlar olarak 15 Temmuz sürecinde devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık. İş yerlerimizin, dükkanlarımız ve büfelerimiz her zaman açık kaldı. Bu yüzden devlet büyükleri bizi tebrik ederek kutladılar. Konya’da 2016 yılında açılan iş yeri sayısı oldukça fazla. Kapanan iş yeri çok az oluyor. İş yerleri genellikle kapanmıyor, devir ediliyor” diye konuştu.
Ekonomik yönden bu aralar sıkıntı yaşadıklarını ama bu sürecin geçici olduğunu aktaran Karamercan, şunları söyledi: “Küçük esnaflarımız ekonomik yönden bazı sıkıntılar yaşıyor. Dövizin yükselmesi ekonomide her şeyin fiyat artışına gitmesine neden oldu. Ülke olarak içinde olduğumuz bu çalkantılı ve sancılı süreçten alnımızın akıyla çıkacağımızdan eminim. Bugün bir olma, birlikte olma günüdür.

 • Etiketler

The comments are closed.

SÜPER LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz